Akhisar Eksen Koleji Ata’sını Saygı ile Andı

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yılında Akhisar Eksen Kolejinde saygı ve özlem ile anıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te Akhisar Eksen Koleji bahçesindeki anma programı 2 dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşımız ile başladı. Bayrakların yarıya çekildiği bu günde Atasını unutmayan öğrencilerimiz okul bahçesinde bulunan ATATÜRK büstüne çiçekler bıraktı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren tarih öğretmenimiz Saniye Caner’in ardından şiirler okunarak tören sona erdi.

Sunuculuğunu Yağmur Güleş’in üstlendiği, Müzik, Türkçe, İngilizce ve Drama öğretmenlerimizin hazırladığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü programı Akhisar Eksen Koleji Konferans salonunda Göktuğ Cengiz’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı.

Anaokulumuzun 5 yaş öğrencilerinin Atatürk için hazırladığı gösteride duygulu anlar yaşandı. Program İngilizce kulübümüzün hazırladığı skeç sergilendi. Nisa Duru Yılmaz’ın ’10 Kasım’ adlı şiiri ile devam eden 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı okulumuz tiyatro kulübünün hazırlamış olduğu tiyatro gösterisi sergilendi. Atamızın en sevdiği şarkıları unutmayan öğrencilerimizinden Gülten Eylül Yılmaz pianoda ‘Fikrimin İnce Gülü’ şarkısını çaldı. Program Türkçe öğretmenlerimizin hazırladığı ’10 Kasım’ oratoryosu ile devam etti. Müzik öğretmenlerimizin hazırladığı koro ile son bulan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programında okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.

Scroll to Top