Akhisar Eksen Koleji Öğrencileri 10 Kasım’da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Andı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, sonsuzluğa uğurlanışının 84’üncü yıl dönümü töreni Akhisar Eksen Kolejinde saat 09.05’te beden eğitimi öğretmeni Bülent Der’in komutuyla 2 dakikalık saygı duruşu ve müzik öğretmeni Sezin Kahya yönetiminde İstiklal Marşımız ile devam etti.

Sunuculuğunu öğrencilerimizden Nevra Rodoplu’nun yaptığı törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hayat Düztaş gerçekleştirdi. Sevgimizin ve saygımızın hiç eksilmediğinin bir göstergesi olan ve Ata’mıza yazılan şiirleri ise öğrencilerimizden Ayaz Yavaş ve Çınar Karakuş okudu.

Aramızdan ayrılmasından 84 yıl geçmesine rağmen ilk günkü acı ve hasreti içinde taşıyan öğretmen ve öğrencilerimiz, Akhisar Eksen Koleji Atatürk büstüne çiçek bıraktı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, sonsuzluğa uğurlanışının 84’üncü yıl dönümü töreni Akhisar Eksen Koleji Kampüsü Konferans Salonunda devam etti.

Anma törenine Akhisar Eksen Koleji Kurucu Müdürlerinden Ulaş Uraçin,İbrahim Akgül ve İbrahim Yarıcı’nın yanı sıra Müdür Yardımcıları Musa Ertürk ve Gamze Sade katılım gösterdi. Pür dikkat izlenilen anma törenin Akhisar Eksen Koleji öğretmenleri ve öğrencileri hazır bulundu.

İngilizce öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan İngilizce Şiir dinletisi ile başlayan anma töreni, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e itafen Türkçe Öğretmeni Buket Kahraman tarafından hazırlanan Oratoryo’nun yanı sıra Atatürk’ün hayatında önemli bir yer kaplayan çocuklarla olan anılarının canlandırıldığı Sosyal Bilgiler öğretmeni Selma Yüksel’in hazırladığı tiyatro gösterisi ve Müzik Öğretmenlerimiz Utku Nacar ve Sezin Kahya’nın yönettiği koro ile anma töreni son buldu.

Aramızdan ayrılışının 84. yılında büyük şefimiz Ata’mızı saygı ve bağlılıkla anıyoruz. #SeninEserin

Scroll to Top