Eksen Koleji Minikleri Proje Finalinde Aileleri İle Eğlendi.

Özel Akhisar Eksen Okulları Anaokulu 5 yaş grubu öğrencilerimiz öğretmenleri rehberliğinde Türkiye ve Avrupa’daki çeşitli okullarla birlikte yürüttükleri ”NATURE FROM THE LANGUAGE OF MYTHOLOGY” projesinin final partisinde doyasıya eğlendi. Miniklerin partisine ailelerinin ilgisi yoğundu. Proje kurucusu Sevda Ertürk’ün yaptığı açılış konuşmasında ilkel çağlarda yaşayan insan, henüz bilimle açıklanamayan doğa ve evreni anlama çabalarının sonucunda birçok mitosla(masal) doğayı ilişkilendirmiştir. Doğanın çok önemli olduğu, o zamanlarda keşfedilmiştir. Bunların yanı sıra mitler; masalların, efsanelerin, hikâyelerin ana kaynağıdır. Bu projeyle çocuklarımız her toplumda ve kültürde yaşayan insanlar için doğanın önemi keşfetmişlerdir. Hayal güçleri gelişmiştir. Farklı kültürdeki efsanelerin benzerliklerini keşfetmişlerdir. Dünya mirası bitki ve hayvan mitlerini öğrenmişlerdir.
Yaptığımız öğrenci webinarları ile farklı şehir, ülke ve kültürdeki arkadaşlarını tanıma fırsatını yakalamışlardır. İngilizce olarak selamlaşma kendilerini tanıtma ve Türkiye’de yaşadıklarını ifade etme becerilerini geliştirmişlerdir.
Web 2 araçları ile öğretmenleri tarafından tasarlanan eğitici oyunları oynayarak interneti iyi yönde kullanma farkındalığını kazandılar. Bu projeyle tasarlanan hedeflere ve beklenen sonuçlara ulaşılmıştır.
Ardından miniklerimiz ve aileleri için hazırlanan istasyonlarda birbirinden güzel etkinlikler yaptılar. Bitki mitosumuz olan kaktüs ekimini ve günebakan tuval çalışmasını yaptık. Ardından minik öğrencilerimiz mitoloji parkurlarında ebeveynleri ile yarıştılar. Gün sonunda miniklerimiz ailelerimizle mutlu, eğlenceli, sevgi dolu ve mitoloji anıları ile evlerine döndüler.

Scroll to Top