Eksen Koleji Minikleri Proje Finalinde Aileleri ile Masallar Dünyası Yolculuğunda

Özel Akhisar Eksen Okulları Anaokulu öğrencilerimiz öğretmenleri rehberliğinde Türkiye ve Avrupa’daki 21 okulla birlikte yürüttükleri ‘’MY LEARNING JOURNEY WITH TALES’’ projesinin final partisinde doyasıya eğlendi.

Miniklerin partisine aileler yoğun ilgi gösterdi. Açılış konuşmasını Proje kurucusu Sevda Ertürk yaptı. Konuşmada, masalların olağanüstü kahramanları ile masallar ülkesinin sihirli kapısının aralandığını ifade etti. Masallardaki olağanüstülükten, eğiticilik esasından ve insanlara verilen ders ile eğlenerek öğrendik. Bu projeyle öğrencilerimizin ana diline ve kelime dağarcığına katkı sağladık. Projemizdeki masal kahramanları ile hazırlanan çalışmalarla matematiğe ilgi duymalarını, olayların akışı içerisinde doğrunun-yanlışın, iyinin kötünün, güzelin çirkinin farkına varmalarını, sevginin birçok şeyden daha değerli olduğunu, arkadaşlığın önemini, doğa ve hayvan sevgisini, zekânın fiziksel güçten üstünlüğünü, zorlukların üstesinden gelmeyi, merhameti, dayanışmayı ve umut etmeyi öğreterek çocukları hayata hazırlamasını sağladık.

Yaptığımız öğrenci webinarları ile farklı ülke, şehir ve kültürdeki arkadaşlarını tanıma fırsatını yakaladılar. İngilizce olarak selamlaşma, kendilerini tanıtma ve Türkiye’de yaşadıklarını ifade etme becerilerini geliştirdiler. Web2 araçları ile öğretmenleri tarafından tasarlanan eğitici oyunları oynayarak interneti iyi yönde kullanma farkındalığını kazandılar.

Bu projeyle tasarlanan hedeflere ve beklenen sonuçlara ulaşılmıştır. Miniklerimiz ve aileleri için hazırlanan istasyonlarda birbirinden güzel etkinlikler yaptılar. Rapunzel masalındaki cadının bahçesine aileleriyle birlikte sebze dikiminin ardından minik öğrencilerimiz masal parkurlarında ebeveynleri ile yarıştılar. Gün sonunda miniklerimiz ailelerimizle mutlu, eğlenceli, keyifli masal anıları ile sevgi dolu olarak evlerine döndüler.

Scroll to Top