PDR Koordinatörü Merve Ege TV Programına Konuk Oldu

Akhisar Eksen Koleji Psikolojik Danışman ve Rehberlik Koordinatörü Merve Ege 27 Aralık 2021 Pazartesi günü Tv100 kanalında Özge Ulusoy’un sunduğu “Özge ile Kahve Bahane” programına konuk olarak ” Çocuk ve Oyun İlişkisi ” üzerinden 2-10 yaş grubu öğrencilerimizin aile içindeki ilişkilerinin ve uyumlarının önemini anlattı.

Ege konuşmaları arasında ” Ev içerisinde çocuklarımıza zaman zaman sınırlar koymalıyız. Koyduğumuz sınırlar onların beyin gelişimi için kadar destekleyici ve sağlıklıdır. Çocukların duygularını dışa vurumda kullandığımız tekniklerden bahsedeyim sizlere biraz.

Oyun Terapisi Nedir ? sorusuna verilebilecek en iyi cevap çocuklarımızın kurduğu oyunlardan yola çıkarak iç dünyasına giriş yapmamıza ve onun dünyasında vakit geçirmemizi sağlar. Çocuklar duygu ve düşüncelerini ifade etmekte yetişkinler gibi ifade edemezler ya da doğru tanımlayamazlar çünkü çocuklar “bugün çok mutusum, biraz konuşalım mı ?” demez bunun yerine “oyun oynayalım mı?” der. Kısaca “KUŞLAR UÇAR, BALIKLAR YÜZER VE ÇOCUKLAR OYUN OYNAR”. ” Diyerek birçok ebevenyin ortak problemlerine ışık oldu.

Scroll to Top